SP karambol - Sanchez svjetski prvak

• PDF

Daniel Sanchez je novsanchez1i svjetski prvak u disciplini tri stranice. U finalu je puno teže nego što se očekivalo pobijedio Belgijanca Eddya Leppensa rezultatom 3:2 u setovima (10:15 5:15 15:10 15:1 15:12). Nakon prva dva seta izgledalo je da će Leppens zgrabiti priliku i prvi puta postati svjetski prvak. Sanchezu je u više navrata kugla prolazila milimetar ili dva kraj treće kugle, a to je bilo dovoljno da Leppens uz svoju dobru igru dođe do vodstva 2:0 u setovima. Tada ipak Sanchez popravlja svoju igru, treći set dobiva u samo 5 dolazaka na stol, a četvrti set u 7 izmjena. Peti set je trebao u takvoj situaciji biti prednost za Španjolca, međutim Belgijanac je izvukao maksimum iz sebe. Poveo je, ali ipak puno iskusniji Sanchez odigrava najbolje kad je najpotrebnije te izlazi kao pobjednik.

Sanchez je u finalnom dvoboju imao prosjek 1,666 dok je Leppens bio za nijansu slabiji s 1,472.

Ukupni prosjek cijelog prvenstva je visokih 1,413. Najveću seriju (15 poena, više se ne može niti napraviti jer se set igra do 15) imao je Torbjorn Blomdahl.

Statistički gledano, najbolje je na prvenstvu igrao Dick Jaspers. Imao je ukupni prosjek 2,073 a najveća serija mu je bila 13 poena. Imao je i najbolji prosjek u jednoj utakmici na turniru: 4,360. Međutim, odigrao je nešto lošije upravo protiv Sancheza kojemu je vjerojatno i ta pobjeda donijela više samopouzdanja u nastavku.

Svi koji nisu gledali finale, možete ispraviti propust i pogledati ga reprizno u jednom od slijedećih termina na Eurosportu 2: